لاغری و تناسب اندام با کرایولیپولیز
دكتر هلن قندچی

کرایولیپولیز:

روش غیر مهاجمی است که به طور موثر چربی و سلولهای چربی را در درمان حذف می کند.

نتایج برجسته و قابل توجه از کاهش بافت چربی و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان نشان می دهد.

آنچه کرایولیپولیز را از روش های درمان دیگر متمایز می سازد استفاده از تکنولوژی سرما جهت کاهش سایز چربی حذف سلولهای چربی تعداد جلسه کم (یک یا حداکثر 2جلسه)برگشت ناپذیری و غیر تهاجمی بودن آن است.

در طول درمان با این روش یک اپلیکاتور غیرتهاجمی سرمای کنترل شده را به طور کاملا دقیقی به مناطق هدف درمان می رساند و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان حذف می کند.هنگامیکه سلولهای چربی در معرض سرما قرار می گیرند سرما آغازگرفرآیند طبیعی حذف چربی و سلولهای چربی می گردد که ضخامت لایه چربی منطقه تحت درمان را کاهش می دهد.نتیجه کاهش دربرآمدگی و حجم چربی قابل مشاهده در تمام بیماران است.

در واقع کرایولیپولیز یک فرآیند حذف سلولهای چربی بدون صدمه به پوست و سایر بافتهای بدن است.مکانیسم کرایولیپولیز

سلولهای چربی سرمادیده دستخوش پدیده آپپتوزیس می گردند(در آپپتوزیس فشردگی کروماتین درحد مرحله 2 است).در واقع آپپتوزیس مرگ برنامه ریزی شده سلول چربی است که ضخامت لایه چربی به طور موثری کاهش می یابد.


 کرایولیپولیز در چه کشورهایی استفاده می شود؟

در کشورهای ایالات متحده آمریکا اروپا آسیا و اقیانوسیه به طور وسیعی استفاده می شود                                               

چه تعداد از بیماران تاکنون تحت درمان با کرایولیپولیز قرار گرفته اند؟

 بیشتر از 140هزار نفر در سراسر جهان تحت درمان با کرایولیپولیز قرار گرفته اند                                    

 ایمنی و راحتی کرایولیپولیز:

کرایولیپولیز ایمن است و اساسا برای اکثر بیماران راحت می باشد.به طور تیپیک بیماران به حد کافی راحت هستند که می توانند کاربرروی کامپیوتر و لپ تاپ را انجام دهند موسیقی گوش کنند یا به اعمال طبیعی مثل کار یا ورزش بپردازند.منطقه تحت درمان ممکن است قرمز شود و حتی ممکن است قرمزی چندین دقیقه و یا حتی چندین ساعت طول بکشد.

نزدیک به 50درصد موارد گزارش شده(115هزار درمان )بیماران تجربه درد را در طول و پس از درمان تجربه کردند.و در 100درصد بیماران درد در زمان بسیار کوتاهی فرو کش می کند.

چه اتفاقی برای سلولهای چربی مرده می افتد؟چه فرآیندی بدن برروی آنها انجام می دهد؟

سلولهای چربی مرده شکسته و بوسیله سلولهای ایمنی بدن حذف می شوند.چربی هایی که از سلولهای چربی مرده آزاد می شوند به وسیله کبد پردازش می شوند.

هزینه پرداختی بیمار جهت استفاده از کرایولیپولیز برای هر عضو به طور کل چه قدر است؟

به طور متوسط در کشورهای مختلف حدود 3000دلار برای هر عضو می باشد که البته بسته به کشور طرح درمانی و پزشکان متغیر است.

مزایا:

راحتی

غیرتهاجمی:در واقع از هیچ نوع روش جراحی در کرایولیپولیز استفاده نمی شود در حالیکه نتایج درمان مشابه است و ضمناعوارض جراحی و از کارافتادگی آن را ندارد.

تعدادجلسات کم (یک جلسه و حداکثر 2 جلسه):در بیماران با وقت کم و کسانی که زمان لازم برای مراجعه مکرر به پزشک جهت جلسات مکرر درمانی را ندارند بهترین انتخاب است.

بدون از کار افتادگی

-برگشت ناپذیری(بدلیل از بین رفتن سلول چربی):تنها روش درمانی غیرجراحی است که به دلیل حذف سلولهای چربی برگشت پذیرنمی باشد.


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و نهم مهر ۱۳۹۰ توسط helenghandchi |
.: Weblog Themes By Blog Skin :.

اسلایدر

دانلود فیلم